­

YEDİGÖLLER OTEL VE RESTORAN

Trabzon Uzungöl’ün adını duymayan kalmamıştır, ama Haldizen ismi yabancı gelir kulaklarımıza. Oysa Haldizen ya da yeni adıyla Demirkapı Köyü, Uzungöl’ün varlık nedenidir. Zirvesi 3.376 metreyi bulan Haldizen dağlarının karlı doruklarında yedi buzul gölü yer alıyor. Bu göllerden çıkan sular önce Haldizen Deresi olup akıyor ve daha sonra da bir heyelan gölü olan Uzungöl’ü meydana getiriyor. Yatağını arayan asi su, gölün diğer tarafından çıkarak Solaklı Deresi adını alır ve Karadeniz’e koşan yolculuğuna devam eder.

   Uzungöl’den 15 kilometrelik (8km si asfalt 3km si beton ) orman yoluyla ulaşılıyor Demirkapı (haldizen) köyüne. Kokulu dağ çiçeklerinin süslediği asırlık ahşap evleriyle üç mahalleden oluşuyor bu şirin köy. Etrafı ormangülleriyle çevrili moren göllerine ulaşmak mümkün. Sırasıyla Balık Gölü, Aygır Gölü , Sarıçiçek Gölü,  Kara Göl, Pirömer Gölü, Dipsiz Göl ve İkiz göller görülmeye değer. Göllerin kimisi yol kenarında, kimisi de aşıtın çevresindeki zirvelerin altında yer alıyor.

   Haldizen vadisinde ilerlerken karşılıklı yamaçlarından yükselen inanılmaz güzellikte gür orman örtüsü, yer yer gökyüzü ile bağlantınızı keser.

   Atlas Dergisi 2009 yılı özel sayısında "Türkiye Saklı Cennetler - 50 Muhteşem
Yer " başlığı ile verdiği yerler arasında Haldizen ( Demirkapı ) Köyünü  27. sırada gösterilmiştir.

    Demirkapı (Haldizen) köyünde bulunan Yedigöller Otel ve Restorant Haldizen vadisinde 1650 rakımlı yükseklikte dere kenarında, kendi elektriğini üreten tamamen ahşaptan yapılan, 250 kişilik kapalı ve 100 kişilik açık restorantı, 12 suit oda, 17 standart oda olmak üzere 100 yataklı otel olarak 2012 yılında hizmete girdi.  Karadeniz Bölgesinin en güzel yerlerinden biri olan Uzungöl'ün eşsiz doğası ve bol oksijenli havası ile buluşabilirsiniz..

         Dağ, dere ve orman manzaralı,balkonlu, kaloriferli, telefonlu, uydu televizyon yayınlı, kablosuz internet bağlantılı, 24 saat sıcak su ve banyolu odalarımız size evinizdeki rahatlığı yaşatacaktır.  Otelimizde Canlı Müzik ve Horon gösterileri yapılmaktadır.

     Otelimiz 2012 yılında 6500 metrekare üzerine tamamen ahşaptan 3 katlı olarak yapılmıştır.  Mayıs 2013 yılında tam kapasite olarak hizmet verecektir.